Baza isofix – system montowania fotelików dziecięcych

Przewożenie małego dziecka w samochodzie wiąże się z koniecznością zachowania szczególnej ostrożności, jak również stosowania się do przepisów drogowych. Osoby niepełnoletnie, które nie osiągnęły wymaganej wysokości ciała, powinny zostać przewożone w odpowiednio dostosowanych fotelikach lub podkładach.

Jak wybrać fotelik samochodowy dla dziecka? Czym jest baza isofix?
Fotelik dla dziecka powinien przede wszystkim być stabilny, wygodny i komfortowy. Podróż przy jego użyciu musi być bezpieczna. Sam produkt powinien być wykonany z najwyższej jakości materiału i posiadać odpowiednie zabezpieczania w postaci pasów bezpieczeństwa oraz innych zaczepów.

Zobacz: bagażnik rowerowy

Ważny elementem fotelika jest również system montażu. Musi on być trwały, stabilny i prosty w obsłudze.
Nowoczesne rozwiązania wykorzystują system isofix. Czym on jest? Na jakiej zasadzie działa?

Isofix to ówcześnie standard światowy. Urządzenie, które umożliwia szybkie, wygodne i bezpieczne montowanie fotelika. System przeznaczony jest do każdego rodzaju siedziska, dedykowane każdej grupie wiekowej młodych pasażerów.

Służy on również najmłodszym odbiorcom. Niemowlaki w przedziale 0 – 13kg przewożone w nosidełkach także mogą bezpiecznie podróżować. Jednakże nosidełka na najmniejszych użytkowników nie posiadają wbudowanego systemu zaczepu. Warto więc dokupić do niech specjalną bazę isofix. Element, który można zaczepić na foteliku, by bezpiecznie umiejscowić dziecko na siedzeniu pasażera.