parking

Drobne uszkodzenia lakieru – jak zapobiegać?

Wyobraźmy sobie sytuację – jesteś w centrum handlowym, wracasz na parking po udanych zakupach i okazuje się, że na boku Twojego samochodu jest zarysowanie spowodowane przez uderzenie drzwiami innego samochodu. Oczywiście w pobliżu już nikogo nie ma, a od ochrony dowiadujesz się, że parking nie jest objęty monitoringiem. Dla fana motoryzacji tego typu zdarzenie to prawdziwy koszmar. Okazuje się jednak, że inwestując bardzo niewielkie kwoty można skutecznie zabezpieczyć się przed tego typu uszkodzeniami karoserii.

Listwy ochronne na drzwi samochodowe

Kiedyś listwy ochronne na drzwi samochodowe były standardem. Istniały różne rodzaje – lakierowane (w kolorze nadwozia) oraz czarne, plastikowe. W ostatnim czasie producenci coraz częściej rezygnują z tego rozwiązania. Nic jednak straconego. Bez problemu kupimy i zamontujemy listwy boczne do naszego samochodu. W sklepie GPTuning.pl znajdziesz różnego rodzaju listwy praktycznie do wszystkich marek oraz modeli samochodów. Na przykład listwy ochronne do Audi lub listwy zabezpieczające do Volkswagena i do wielu innych pojazdów. Pozwolą one zaoszczędzić znaczę kwoty na usługach lakiernika, a przede wszystkim zaoszczędzą nam sporo stresu.

Montaż tego typu listw jest bardzo prosty i spokojnie można wykonać go samodzielnie.

Zatłoczone centra miast o miejsce gdzie często powstają uszkodzenia lakieru

Listwy na klapę bagażnika i progi samochodowe

Innym rodzajem listw zabezpieczających są listwy na klapę bagażnika oraz na progi samochodowe. Te pierwsze chronią newralgiczny punkt jakim jest ran klapy bagażnika. Często w pośpiechu ładując jakieś bagaże możemy uszkodzić go przez nieuwagę. Wystarczy, że postanowimy zatrzasnąć klapę bagażnika trzymając w ręce nadal breloczek z kluczami do samochodu – nieszczęście gotowe. Progi samochodowe ulegają uszkodzeniu poprzez brud na butach lub obcasy damskiego obuwia. Mimo iż miejsce to jest stosunkowo wytrzymałe, to nie da się uniknąć uszkodzeń. Warto zaznaczyć, że tego typu listwy są bardzo estetyczne i poprawiają wygląd samochodu.

Nie wiesz jakie listwy ochronne są dostępne do Twojego samochodu? W GPTuning.pl chętnie Ci pomogą.