Spakuj wszystko

Wybierasz się na wakacje z całą rodziną i już teraz zastanawiasz się jak uda się spakować wszystkie potrzebne rzeczy do samochodu? W takim razie koniecznie pomyśl o rozwiązaniach które pozwolą Ci uniknąć zmartwień. Przy odrobienie inicjatywy nawet mały pojazd możesz zmienić w naprawdę funkcjonalny, rodzinny środek transportu.

Bagażnik dachowy

Podstawowym produktem w który powinieneś się zaopatrzyć jest bagażnik dachowy. W przypadku kiedy Twój samochód posiada relingi wystarczy zakup poprzeczek, w przeciwnym razie konieczny będzie zakup całej „bazy”. Otworzy to przed Tobą kolejne możliwości rozbudowy (poprzez montaż boxa dachowego, uchwytów rowerowych, na narty lub innych dodatków). Oczywiście w teorii istnieje możliwość przewożenia pewnych bagaży bezpośrednio na bagażniku, jednak coraz mniej osób decyduje się na tego typu rozwiązanie i śmiało można powiedzieć, że obecnie jest to już rzadko spotykane.

Box dachowy

Tak jak wspomniałem wyżej przewożenie bagażu bezpośrednio na bagażniku dachowym jest już praktycznie niespotykane. Zdecydowanie bardziej popularnym rozwiązaniem jest box dachowy. Pozwala on na bardziej bezpieczne i komfortowe transportowanie walizek, toreb i dowolnych innych bagaży. Wykonane z wytrzymałego tworzywa, zabezpieczone zamkiem chronią nasz ładunek nie tylko przed warunkami atmosferycznymi, ale również przed kradzieżą (na przykład podczas postoju na stacji benzynowej). Obecnie produkowane boxy dachowe mają dobre właściwości aerodynamiczne, dzięki czemu mają minimalny wpływa na zużycie paliwa i komfort podróżowania.

Uchwyty i platformy rowerowe

Zdarza się, że na wakacje mamy ochotę zabrać rowery. Do wyboru mamy dwa popularne rozwiązania: uchwyty rowerowy na bagażnik dachowy oraz platformy rowerowe montowane na hak. Istnieją jeszcze inne opcje, jak na przykład uchwyty na klapę bagażnika, ale są nieco rzadziej stosowane.

Wyżej wspomniałem o tylko kilku możliwościach i produktach, które pozwalają na zwiększenie funkcjonalności samochodu. Śledząc rynek i przeglądając sklepy internetowe na pewno znajdziemy ich znacznie więcej.